معرفی نماینده کابل افشان و مفتول

  1. خانه
  2. اخبار
  3. معرفی نماینده کابل افشان و مفتول

در این مطلب ما به معرفی نماینده کابل افشان و مفتول می پردازیم. کابل ها در انواع و اقسام مختلف هرکدام کاربردهای متفاوتی دارند. این کابل ها هر کدام در مدل های مختلف عاملی برای اتصالات بسیار مهم هستند که باعث راه اندازی سیستم ها خواهند شد. به هر حال مسئله ای که برای استفاده از این کابل ها اهمیت دارد، این است که انواع آن ها را بشناسید و تفاوت بین آن ها را هم بدانید تا متوجه شوید که در چه شرایطی باید از کدام کابل ها استفاده کرد.

توضیحاتی در مورد کابل افشان با کابل مفتولی

کابل ها در هر مدل و نوعی باعث راه اندازی سیستم های مختلف می شوند. مهمترین و رایج‌ترین کابل‌ هایی که وجود دارد و می‌ تواند سیستم برق‌ رسانی را تا حد زیادی ارتقا بدهد؛ کابل‌ های افشان و مفتولی به حساب می‌ آیند. اگر شما بتوانید تفاوت این کابل‌ ها را به خوبی شناسایی کنید، قطعاً بهتر می‌ توانید از آن ها استفاده کرده و با حداقل میزان مصرف بالاترین کارایی را داشته باشید.

به هر حال اگر برای خرید کابل سردرگم هستید، باید تعریف هر کدام از آنها را بدانید.

نماینده کابل افشان و مفتول

کابل مفتولی چیست؟

کابل مفتولی به گونه‌ ای طراحی شده که چند رشته سیم مفتولی به یکدیگر می‌ پیچند و یک کابل را ایجاد می‌ کنند. انعطاف پذیری آن ها بالا نیست و خیلی خوب می‌ توانند جریان برق را انتقال دهند.

فلز مس داخل آنها یک رسانای بسیار عالی است. روکش‌ های پی ‌وی ‌سی داخلشان وجود دارد که باعث عایق سازی آنها شده است. در مورد کاربرد این کابل‌ ها باید گفت که در فواصل زمانی مشخص مورد استفاده قرار می‌ گیرند. اگر قرار باشد در یک مسافت طولانی از کابل استفاده کنند، به سراغ کابل مفتولی می‌ روند، زیرا برای مسافت طولانی باید از حجم بالای کابل استفاده کرد و قیمت این کابل‌ ها مناسب‌ تر است. در نتیجه استفاده از آنها رایج‌ تر خواهد بود. شما می‌ توانید خرید این کابل‌ ها را از ثمین نیرو انجام دهید. علاوه بر این کابل‌ ها می‌ توانید تجهیزاتی مانند دیود تریستور ABB را از سایت تهیه کرده و محصولات را با کیفیت خیلی بالا تحویل بگیرید.

کابل افشان چیست؟

برای شناخت تفاوت این دو مورد باید تعریف کابل افشان را هم بدانید. کابل افشان به گونه ای طراحی شده که انعطاف پذیری آن نسبت به کابل مفتولی بالاتر است. به خاطر همین به آنها کابل نرم هم گفته می‌‌ شود. انعطاف پذیری این کابل‌‌ ها در شرایط مختلف باعث می‌ شود که شما خیلی راحت بتوانید آنها را خم کنید و در بخش‌ های متفاوت مورد استفاده قرار دهید. در واقع آنها شبیه به دیگر کابل‌ های برق یک رسانا و یک عایق مناسب هستند.

رسانایی که داخلشان استفاده می‌ شود، از جنس مس اندود است یا گاهی اوقات مس آنیل شده نیز داخل آنها استفاده می‌ شود. همچنین پلمیرهای PVC/A وجود دارد که مقاومتشان بالا است و از آن ها به عنوان عایق هم استفاده می‌ کنند. برای تهیه کابل افشان یا تجهیزاتی مانند زیمنس PLC سایت ثمین نیرو یکی از بهترین گزینه‌ ها است.

در مورد کاربردشان باید گفت که در خیلی از اتصالات الکترونیکی استفاده می‌‌ شوند. برای تاسیسات صنعتی و ساختمان سازی هم گزینه بسیار مناسب و عالی هستند. از آن جایی که عایق داخل کابل افشان مجزا است، در نتیجه برای طراحی و ساخت موتور هم می‌ توان از آن ها استفاده کرد، چراکه حجم موتور را بالا می‌ برند.

از کاربردهای دیگر باید به تامین انرژی در فضای باز ساختمانی اشاره کرد. همچنین اتصالات لوازم برقی، سیم کشی ساختمان‌ ها، استفاده در پمپ شناور  چاه‌ های عمیق از دیگر کاربردهای آنها به حساب می‌ آید.

برای تهیه کابل افشان کابل مفتولی و قطعاتی مانند اشنایدر (Schneider) سایت ثمین نیرو در خدمت شماست و می‌ تواند این محصولات را با کیفیت بالا و قیمت مناسب عرضه کند.

نماینده کابل افشان و مفتول

جمع‌ بندی

شناخت تفاوت کابل‌ ها باعث می‌ شود که بتوانید آنها را به درستی استفاده کنید. تمامی این کابل‌ ها ویژگی‌ های خودشان را دارند و کاربرد آن ها در شرایط مختلف متفاوت است. ما در این مبحث به طور کامل راجع به آنها صحبت کردیم و توضیحاتی را در اختیارتان ارائه دادیم که بتوانید با شناخت بیشتر اقدام به خرید این کابل‌ ها کنید.

فهرست
واتساپ شرکت ثمین نیرو
ارسال از طریق WhatsApp