بررسی انواع کابل با روکش PVC

  1. خانه
  2. اخبار
  3. بررسی انواع کابل با روکش PVC

در این مطلب به انواع کابل با روکش PVC اشاره شده است. به طور کلی در فعالیت های مرتبط با برق، تجهیزات و ابزار های رایجی وجود دارد که هر یک از آن ها کاربرد های گسترده ای دارند و نقش مهمی را در این زمینه ایفا می کنند. در اصل هر یک از این تجهیزات می توانند بخش عمده ای از وظایف موجود در این فعالیت ها را بکار بگیرند و به خوبی از پس آن برآمده باشند.

کابل ها یکی از اصلی ترین این تجهیزات به شمار می روند که دارای انواع مختلفی می باشند. در حقیقت هر یک از انواع این کابل ها اثر فوق العاده ای در بهبود کیفیت تجهیزات برقی خواهند داشت که تنها در صورت استفاده بهینه از آن ها می توانید به این نکته توجه داشته باشید. اگر قصد دارید درباره کابل های مختلف و به ویژه کابل های PVC اطلاعات بیشتری کسب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: اشنایدر (Schneider)

درباره کابل های PVC

همانطور که گفته شد سیستم های برقی دارای تجهیزات مختلفی هستند که کابل ها می توانند از اصلی ترین آن ها به شمار بروند. در حقیقت کابل ها با انواع گوناگون خود در بیش از ۹۰ درصد تجهیزات برقی نقش مهمی ایفا می کنند و به همین علت بهتر است درباره انواع آن ها اطلاعات مفیدی را بدست آورده باشید.

کابل های PVC که یکی از پر کاربرد ترین انواع کابل های موجود شناخته می شوند، طرفداران زیادی دارند. با مزایای گسترده، توجه بسیاری از متخصصان را به خود جلب می کنند. این نوع کابل ها در حقیقت کابل هایی است که از روکش ساخته شده از PVC تهیه می شوند. PVC نیز ماده ای شیمیایی است که به نام پلی وینیل کلراید شناخته می شود و در اکثر صنایع نقش مهمی را ایفا می کند. به طور کلی متریال PVC ماده مقرون به صرفه ای است که به علت ماندگاری بالا و سادگی در ساخت در فعالیت های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع کابل با روکش PVC

کاربردهای کابل های PVC

همانطور که گفته شد متریال پلی وینیل کلراید که به نام PVC شهرت دارد، از محبوبیت زیادی برخوردار است. که امروزه در عموم صنایع مورد استفاده قرار می گیرد. این متریال پرطرفدار به ویژه در ساخت کابل هایی با روکشی از این جنس مورد استفاده قرار می گیرد. به همین علت در صنایع برقی از طرفداران زیادی برخوردار است. می توان گفت کابل های PVC با ماندگاری بالای خود، در محیط هایی با دمای بالا کاربرد زیادی دارند و علاوه بر این در سیم کشی مدار ها و سیم کشی های خانگی نیز آن ها را مشاهده خواهید کرد.

در کنار این کاربردها که کاربردهای خانگی این نوع کابل ها شناخته می شوند، مصارف صنعتی آن ها نیز طرفداران زیادی دارند. زیرا معمولا در بخش هایی نظیر کابل کشی های منابع تغذیه و یا سیم کشی های زیر دریایی ها و کشتی ها نیز استفاده از کابل های PVC مشاهده می شود.

بخوانید: رله ABB

ساختار کابل هایی با روکش PVC

کابل هایی که از روکش PVC برخوردار هستند. به دلیل ماندگاری و دوام بالای متریال PVC در شرایط و محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و می توان گفت از بخش های مختلفی تشکیل می شوند. اگر بخواهیم کمی دقیق تر به کابل هایی با روکش PVC دقت کنیم، می توان گفت که این کابل ها در اصلی ترین بخش خود دارای یک هسته مرکزی به نام هادی هستند. که با رسانایی بالا وظیفه انتقال برق را بر عهده دارد. لایه بعدی کابل که از متریال PVC ساخته می شود، روکش کابل محسوب می شود. که دارای رنگ های مختلفی است که هر یک از این رنگ ها فاز های کابل را تعیین می کنند.

انواع کابل با روکش PVC

بخوانید: قطعات یدکی ABB

جمع بندی

در این مطلب به انواع کابل با روکش PVC  اشاره شد. براساس آنچه گفته شد، کابل هایی با روکش PVC دارای ویژگی های فوق العاده کاربردی هستند. که عموما در صنایع مختلف آن ها را پر کاربرد می سازد. این کابل های معمولا در مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی دیده می شوند. که می توان در جایگاه های گوناگون به خوبی آن ها را بکار گرفت. علاوه بر این کابل های PVC به دلیل مقاومت در برابر رطوبت، نور خورشید و ساییدگی، محبوبیت بسیار زیادی دارند. ثمین نیرو تلاش می کند تا با ارائه اطلاعات کافی در این زمینه، شما را در انتخاب بهترین ها همراهی کند.

فهرست
واتساپ شرکت ثمین نیرو
ارسال از طریق WhatsApp